VJ XTRM – Otázky a odpovědi

VJ XTRM – Nejlepší boty na závody Spartan race a OCR

Mnoho z vás se zajímalo, proč si vybrat zrovna VJ XTRM. Sepsali jsme všechny otázky dohromady a na všechny jsme odpověděli. Věříme, že zde naleznete svoji odpověď. Pokud ne, neváhejte nás kdykoliv kontaktovat a my Vám rádi pomůžeme s výběrem té správné běžecké obuvi do terénu.

V první řadě chceme říct, že se nejedná o žádnou reklamu bot, pouze subjektivní názor po 3 letech zkoušení. Každému může vyhovovat něco jiného a může na to mít jiný názor. My si ale stojíme za těmito odpověďmi.

Tak jdeme na věc!

Co ten název?

XTRM = EXTREME

Toto slovo boty skvěle charakterizuje a lépe se pamatuje. ;-)

VJ XTRM – Nejlepší trailová obuv do terénu

Na jaké typy závodů byste XTRM doporučili?

Určitě na všechny úrovně Spartan Race a na všechny typy OCR závodů, které nepřesahují délku cca 50 km. V XTRM by se dalo závodit i na delší závody než na 50 km, nicméně jiné boty vyhovují pro delší vzdálenost lépe. Například na takto dlouhé závody je VJ ULTRA nebo VJ MAXX mnohem lepší volbou než VJ XTRM.

Proč je VJ XTRM nejlepší závodí bota?

Odpovědí je hned několik! Začalo to už ve výrobě, na které se osobně podílel nejlepší trailový a extrémní překážkový běžec (OCR a Spartan Race) Jonathan Albon. Výroba XTRM měla jediný cíl, stát se nejlepší závodní botou na světě. Což si myslím, že se jí jednoznačně podařilo. Je lehká, přesto stále odolná a dlouho vydrží. Má bezkonkurenční grip, který drží téměř na všem (kromě ledu). Výborný grip ocení zejména OCR nebo Spartan Race běžci, kteří v závodě překonávají různé dřevěné či přírodní překážky. Další výhodou je nová technologie FITLOCK, kterou mají nejnovější modely VJ Shoes. FITLOCK zajistí padnutí boty a tím mnohonásobně zlepší jistotu došlapu téměř v každém typu povrchu, který je při každém závodě nezbytný. Další výhodou je její svršek, který nenasakuje vodu a je velice odolný, jelikož je vyroben z kevlarových vláken. Při deštivém počasí, plavání nebo při běhu řekou je nenasákavost nezbytná vlastnost závodní obuvi. Vzhledem k těmto vlastnostem není divu, že si XTRM oblíbili ti nejlepší OCR a Spartan Race běžci z celého světa a že s nimi vyhrávají Mistrovství světa. Z OCR a Spartan race v nich například běhá Jonathan Albon, Ryan Atkins, Ryan Woods, Ryan Kempson, Lindsay Webster, Nicole Mericle, Aaron Newell a mnoho dalších.

VJ XTRM – Trailová obuv pro Spartan Race

Chci běhat Spartan Race Sprint, Super i Beast. Hodí se VJ XTRM na všechny vzdálenosti

Ano, VJ XTRM je tou nejlepší volbou, pokud chcete běhat krátké i dlouhé závody.

Hledám univerzální botu na tréninky i na závody. Je XTRM dobrou volbou?

XTRM se dá použít jak na závody, tak na tréninky. Nicméně bych spíše v tomto případě volil VJ MAXX. Ty jsou více univerzální.

Do jakého terénu bys mi doporučil XTRM používat?

Odpověď je jednoduchá. XTRM lze používat opravdu v každém terénu. Boty Vás podrží na suchém, mokrém i bahnitém podkladu. Podrží Vás téměř na všem. Výborné jsou zejména i na sbíhání sjezdovek. Jediný problém u sbíhání sjezdovek může nastat, pokud je sjezdovka prudká a je na ní vysoká tráva pokrytá rosou nebo deštěm. Tam Vás ale bohužel nedokáže podržet žádná bez hřebová obuv. Jediná věc, kde bych se vyhnul používat XTRM je terén s ledem. XTRM je nejlépe používat v každém terénu od jara do podzimu. V zimě mohou být použity pouze na sněhu, na ledu Vám nepomůžou.

‌Jak dlouho VJ XTRM vydrží?

Mně osobně vydrží 3 páry VJ XTRM zhruba na jednu sezónu. Započítávají se do toho všechny závody i občasné rychlostní tréninky. Před Mistrovstvím světa nebo Mistrovstvím Evropy samozřejmě beru ty nejnovější a nejméně používané. Je nutno říci, že naběhám velké množství kilometrů a životnost je v porovnání s konkurenčními značkami určitě nadprůměrná.

VJ XTRM – Nejlepší trailová obuv do terénu

‌Jsou XTRM určeny spíše na závody nebo na tréninky?

Já osobně preferuji jejich použití hlavně na závody, nicméně i v tréninku mají své využití. XTRM byly vyvinuty za účelem stát se co nejlepší závodní botou, a to se výrobcům podařilo. Bota je lehká s výbornou životností a bezkonkurenční jistotu došlapu. I vzhledem k parametrům boty a jejímu určení je tlumení kvalitní, takže ani trénink není problém. Nicméně pokud ji porovnáme s vyloženě tréninkovou botou nebo jinou univerzální běžeckou obuví, je její tlumení o něco horší. Já tedy doporučuji v XTRM spíše závodit než trénovat. Občas je samozřejmě lze použít na trénink, ale více bych preferoval ji kombinovat s jinou botou, která je výborně tlumena a stavěna spíše na trénink jako například VJ ULTRA nebo VJ MAXX. VJ MAXX je navíc nejlepší volbou, pokud hledáte univerzální botu na tréninky i závody.

Jaké tréninky tedy v XTRM běhat?

Nejlépe na rychlostní tréninky v terénu nebo na tréninky simulující závod. Samozřejmě, že čím častěji budete v botách trénovat a závodit, tak se jako každé jiné opotřebují a jejich přilnavost (grip) se bude postupem času zhoršovat. To ale neznamená, že budou boty k vyhození. Grip budou mít stále velmi kvalitní. Při extrémních podmínkách, třeba při běhu ze sjezdovky v nich už nemusíte mít takovou jistotu jako u nových bot, které mají naběháno třeba jen 300 km.

Jak byly VJ XTRM vyvinuty a kdo se podílel na výrobě?

VJ XTRM byly vyvinuty s ohledem na maximální výkon během závodů. Výrobci si dali při výrobě extra záležet a použili ty nejkvalitnější materiály. Díky tomu dokázali vytvořit dokonale lehkou závodní botu do terénu bez snížení její kvality přilnavosti (gripu) a životnosti. Na výrobě se podílel sám osobně Jonathan Albon (nejlepší trailový, OCR a Spartan závodník ne světě). Jonathan Albon o XTRM po jejích testování řekl: "Testing done – the only thing I was disappointed with was that I couldn’t find anything to change. I wanted to write pages and pages of detailed feedback, but there wasn’t much to report except for to congratulate them." V překladu: "Testování dokončeno – Jediná věc, ze které jsem byl zklamaný, byla ta, že jsem nenašel nic ke změně. Chtěl jsem napsat mnoho stránek detailní zpětné vazby, ale nebylo zde nic, co bych jim měl vytknout. Pouze poslat VJ Shoes gratulaci." Odkaz pro přečtení celého článku přikládáme zde.

VJ XTRM – Jedinečná závodní obuv do terénu

Má VJ XTRM nějaké slabé stránky?

Ano. Jako každá bota bez hřebů Vás nepodrží na ledě. Zde její všechny výborné vlastnosti končí. Pokud ale běháte po sněhu, tak v tom většinou není žádný problém.

XTRM nejsou nejlevnější. Vyplatí se z pohledu cena/výkon i pro začátečníky? Nebo je spíše zaměřená pro elitní závodníky na pár závodů?

VJ XTRM jsou cenově o něco dražší v porovnání s jinými výrobci. Je to dáno i tím, že výrobce není nakloněn žádným velkým slevám. Firma si stojí za kvalitou bot a jejich cena je adekvátní jejich užitné hodnotě. Na XTRM, stejně tak jako na každou botu VJ Shoes, byly použity velice kvalitní materiály, což je na botě poznat. Její vlastnosti jednoznačně přesahují drtivou většinu trhu a proto není divu, že ostatní běžné boty stojí většinou méně. Za mě (Richard Hynek) se bota v poměru cena/výkon jednoznačně vyplatí a rozhodně není určená pouze pro elitní závodníky.

CHCI SI KOUPIT VJ XTRM

Máte jiné otázky? Neváhejte nás kontaktovat! Rádí Vám všechny otázky zodpovíme!

Kontaktovat nás můžete skrze:

Email: info@vjshoes.cz
Messanger: m.me/vjshoesczsk
Instagram: vjshoesczsk
WhatsApp/Telefon Pavel: +420 608 276 774
WhatsApp/Telefon Richard: +420 723 779 228
Kontaktní formulář

Zpět do obchodu