O jedinečné technologii VJ

Základní vlastnosti značky VJ

K výrobě sportovní trailové obuvi VJ používá nejmodernější technologie a nejkvalitnější materiály. Každý model VJ je v něčem specifický, jedinečný a zaměřený na konkrétní sporty, vzdálenosti nebo aktivity. I přes jejich různá zaměření mají všechny modely společné vlastnosti. Kombinace těchto vlastností se na trhu vyskytuje pouze zřídka a to dělá VJ revoluční značkou obuvi do terénu.

Společné vlastnosti:

 • Nízká hmotnost
 • Výborná ochrana a výdrž
 • Maximální přilnavost (nejlepší grip)
 • Vyrobeny z nejkvalitnějších materiálů
Běžecké tenisky do lesa. Běžecké tenisky do terénu

Kdo například běhá v botách VJ?

Jonathan Albon (mistr světa v OCR, Spartan Race a Skyrunning) – osobně se podílí na vývoji bot VJ

Ryan Atkins (mistr světa ve Spartan Race)

Thierry Gueorgiou (několikanásobný mistr světa v orientačním běhu)

A mnoho dalších! Nejlepší běžci na světě si nevybírají VJ proto, že je značka sponzoruje, ale proto, že v nich běhat chtějí a moc dobře vědí proč!

Jen pro představu... při Mistroství světa v Lake Tahoe, kterého se účastnili ti nejlepší sportovci z celého světa, 8 z 13 nejlepších mužů mělo obuto právě boty VJ.

Mistr světa Jonathan Albon VJ Sport Shoes Czech Republic

Nejkvalitnější materiály 

Finská firma VJ na ničem nešetří. Kvalita je pro ně vždy na prvním místě. VJ jsou vyrobeny z nejodolnějších a nejkvalitnějších materiálů, které jsou aktuálně k dispozici. Finská kvalita je zaručena.

Nejmodernejší technologie bežecké obuvi do terénu

Fitlock Systém

Jednou z dalších nejdůležitějších vlastností trailové běžecké obuvi a běžecké obuvi na Spartan race je bezpodmínečně její pohodlí, jistota stability a došlapu. Inovativní funkce Fitlock zajistí maximálně pohodlné usazení nohy, (lepší "padnutí" boty) u kterého budete mít pocit, jako by byla bota součástí Vašeho těla. Díky Fitlocku získáte mnohem větší stabilitu a jistotu došlapu při běhu v každém terénu. Poznáte to na klasických trailových stezkách, v bahnitém terénu, na kamenitém povrchu nebo dokonce i na písku. Tuto jistotu potřebujete při každém tréninku a ještě více na závodech. Systém Fitlock s integrovaným šněrováním stahuje botu na vnitřní straně a pod klenbou nohy, čímž podporuje stabilitu. Fitlock zároveň chrání chodidlo proti nárazům a prodlužuje životnost boty.

Superior Contact

Lepší přilnavost (GRIP) je zaručena díky podrážce Superior Contact a optimálnímu rozmístění výstupků. Podešev Superior Contact je vyrobena ze speciální pryže, tak aby boty VJ poskytovaly bezkonkurenční přilnavost na mokrém terénu nesrovnatelnou s běžnou podešví. Optimální rozmístění výstupků navíc napomáhá snadnému odpadávání bahna či sněhu. Ne nadarmo se o VJ říká, že jsou nejlepší botou do terénu s nejlepší přilnavostí (gripem) na světě se světově známým hashtagem #theBestGripOnThePlanet

Trailove tenisky damske. Trailove tenisky panske.
Panska bezecka trailova obuv. Damska trailova bezecka obuv.

Odolný a prodyšný svršek

Ať už jako trailový běžci nebo jako běžci Spartan race, Gladiator Race, Predator Race a jinych závodů OCR, se v drtivé většině často ocitnete v extrémních přírodních podmínkách. Z toho důvodu je nezbytné, aby Vaše noha byla komfortně usazena a zajišťovala maximální pocit jistoty i v mokrém terénu. Noha by neměla v botě klouzat ani při běhu řekou nebo při běhu v dešti. Prodyšný svršek navíc zaručuje správné odtékání vody, čím zajistí, že se v botě nebude držet voda. Díky tomu si boty při běhu řekou, při plavání nebo při běhu v dešti udrží svoji lehkost oproti konkurenci. Kombinace aramidových vláken a nylonu nejenže udržuje komfortní pocit, ale také značně prodlužuje životnost boty v nejtěžších terénech.

Schoeller®-Keprotec® (kevlarová tkanina)

Zajišťuje výborné vlastnosti při běhu v dešti, v ranní rose nebo v řece. Hlavní voděodolná tkanina se postará o to, aby se ranní rosa nedostala dovnitř boty. Pokud běháte v dešti nebo řekou a nabere dovnitř boty přeci jen nějakou vodu, vakuový efekt se postará o její vytlačení ven z boty. Tato tkanina je neskutečně tenká a lehká a přesto je stále pevná. Boty výborně kopírují tvar nohy a tím snižují množství zanechané vody v botě. Tato technologie byla původně vytvořena pro motocyklové sporty a je složena z těch nejkvalitnějších materiálů. Kevlar® – 5x pevnější než ocel. Schoeller® – Keprotec® vynikající ochrana před protržením boty. Navíc má vynikající tepelnou odolnost a zaručuje maximální komfort při běhu.

Prémiová kvalita běžeckých bot do terénu za každého počasí.
Trailové běžecké boty do terénu. Boty na Spartan Race Beast

Podešev Butylkaučuk

Podešev bot VJ je vyrobena z butylkaučuku. Butylkaučuk zajišťuje revoluční přilnavost ve většině terénů. Bylo provedeno několik testů a výsledky potvrdily, že se jedná o nejlepší grip jakého můžete dosáhnout bez kovových hřebů. Boty VJ bez hřebů Vás podrží na každém povrchu kromě ledu, kde žádná bota bez hřebů nemá moc šanci.

KvamO

Nikdy předtím nebyla u běžeckých trailových bot na Spartan Race a OCR odpružená pata a přední část boty. Vnitřní podpora, tvarovaná stélka a silné polstrování vytváří pro chodidlo maximální komfort.

Boty na Gladiaor race. Boty na Predator Race
Běžecká obuv do terénu. Běžecká obuv do lesa. Boty do lesa na běh.

DuoTech

DuoTech je dalším z prvků, který zvyšuje nezbytnou odolnost a stabilitu boty v terénu.

Sarva Grip + Star Stud

VJ vyrábí kovové hroty z uhlíkové oceli s hvězdicovým tvarem, který poskytuje lepší přilnavost. Díky zvýšenému počtu rohů u hvězdicovitých hrotů je přilnavost lepší než u bot s kulatými hroty. Tato technologie byla inspirována automobilovým průmyslem. Kombinace těchto hvězdicovitých hrotů společně s lomeným tvarem špuntů z přilnavé pryžové směsi zlepšuje odraz na měkkém sněhu, na bahně nebo dokonce i na ledu!

Boty na přespolní běhy. Běžecké boty do terénu.
Hrotové běžecké boty do zimy. Běžecké boty na led.

Mid Stud

Mid Stud technologie znamená umístění dvou hřebů ve středu podešve. (Týká se pouze trailových bot VJ s hřeby) Tyto dva hřeby zaručují přilnavost v případě, pokud šlápnete na mokrý padlý strom nebo na jinou nerovnou plochu. Často se stává, že šlápnete na nějakou vyvýšenou plochu středem chodidla a noha se Vám smekne. Mid Stud umožňuje jistotu došlapu i v těchto případech. Díky tomu můžete běžet v každém terénu rychle bez ohledu na kontrolu došlapu. Výborné využití může být při výběhu nebo při seběhu sjezdovky.

Jak zacházet s obuví VJ?

 • Nikdy neprat boty v pračce ani nepoužívat sušičku. 
 • Při mytí obuvi (pouze ručně), používejte teplotu maximálně kolem 30 stupňů.
 • Boty umývejte hned po použití. 
 • Nikdy neukládat boty v igelitovém/plastovém sáčku nebo tašce. Tomuto ukládání je nutné se vyvarovat zejména, když jsou boty vlhké!
 • Pokud jsou boty vlhké, musí před uložením dokonale proschnout.
 • Boty sušte při normální pokojové teplotě.
 • Boty se nesmí pokládat přímo na topení. 
 • Vyhněte se pokládání bot na místa, kde je přímé sluneční záření. 
 • U každého čištění vyjměte vložky, očistěte je a nechte samostatně proschnout.

Velikosti bot VJ

Dámské

UK 3 3,5 4 4,5 5 5.5 6 6.5 7 7,5 8 8.5
EU 35,5 36 37 37,5 38 39 39,5 40 40,5 41 42 42,5
US W 5,5 6 6,5 7 7,5 8 8,5 9 9,5 10 10,5 11
CM 22,7 23,1 23,5 23,9 24,3 24,8 25,2 25,6 26 26,4 26,8 27,2

Pánské

UK 7,5 8 8,5 9 9,5 10 10,5 11 11,5 12 13
EU 41 42 42,5 43 44 44,5 45 45,5 46 47 48
US M 8,5 9 9,5 10 10,5 11 11,5 12 12,5 13 14
CM 26,4 26,8 27,2 27,6 28 28,4 28,8 29,2 29,6 30 30,8
Zpět do obchodu