VJ MAXX – Otázky a odpovědi

VJ MAXx – Nejlepší univerzální trailová obuv pro OCR a Spartan race

Jelikož se mnoho z vás zajímalo, proč si vybrat právě VJ MAXx, rozhodli jsme se sepsat všechny otázky na jednu stránku a pokusit se je zodpovědět. Věříme, že vám naše odpovědi pomohou s výběrem a pokud zde nějakou odpověď nenajdete, tak nás neváhejte kontaktovat. Rádi vám zodpovíme všechny dotazy spojené s výběrem toho nejvhodnějšího modelu pro vaše běžecké potřeby.

V první řadě chceme říct, že se nejedná o reklamu bot, pouze subjektivní názor po více než 2 letech zkoušení. Každému může vyhovovat něco jiného a může na to mít jiný názor. My si ale stojíme za těmito odpověďmi. Otázky zodpovídal Richard Hynek a Pavel Hrdina, elitní běžci, kteří v botách VJ běhají již 3. rokem.

Tak jdeme na věc!

VJ MAXX – Boty do každého terénu

Hledám univerzální botu, kterou bych mohl použít jak na trénink tak na závody. Mohl bys mi prosím poradit s výběrem?

Pokud hledáš univerzální trailovou běžeckou botu na trénink i závody, jednoznačně doporučujeme model VJ MAXx. Případnou alternativou může být VJ XTRM 2, každopádně model XTRM 2 je zaměřen o trochu více na závody, ale lze využít jak na tréninky, tak závody. Otázky a odpovědi k modelu VJ XTRM. Co se týká modelu VJ Ultra, s tím si užijete také trénink a při závodě nezklamou.

Zkoušel jsi v botech VJ MAXx závodit?

Ano, zkoušel. Závodí se v nich parádně a mnoho zákazníků je s nimi maximálně spokojeno. Jsou velmi podobné jako model XTRM. Malé rozdíly zde samozřejmě jsou. VJ MAXx mají například menší vzorek podrážky, což může být na některých závodech výhodou a na některých nevýhodou. Bavíme se ale o detailech. Kdybych si měl vybrat botu na závody a tréninky zároveň, tak volím určitě VJ MAXx. Kdyby to bylo pouze na závody, tak spíše volím VJ XTRM2.

VJ MAXX – Boty na Spartan Race, obuc do terénu, běžecké boty do každého počasí

Mohu ve VJ MAXx závodit i trénovat?

Ano, samozřejmě. Model MAXx je tou nejlepší volbou, pokud hledáš univerzální botu na tréninky i závody.

Jak bys zhodnotil jejich tlumení? Co třeba kamenité cesty?

S jejich tlumením jsem velmi spokojen. Vzhledem k jejich univerzálnosti je jejich tlumení o něco lepší než modelu XTRM. Troufám si říci, že tlumení je perfektně vybalancované mezi ideálním tlumením bez ztráty stability a jistoty došlapu. Samozřejmě pokud hledáš ještě tlumenější obuv, tak zde máme VJ ULTRA.

Na jaké závody jsou určeny?

Model MAXx je určen na všechny závody v terénu. Od klasických trailových běhů, přes skyrunning, až po extrémní překážkové běhy OCR typu Spartan Race, Predator Race nebo Gladiator Race. Je to opravdu univerzální bota a své využití má na každém terénu a na každém trailovém závodě.

‌Běhám hlavně Spartana, doporučil bys mi tento model?

Ano, určitě. Na Spartana a všechny extrémní překážkové závody OCR. Jedná se o jeden z nejlepších modelů na trhu. Pokud v nich plánuješ i pravidelně trénovat, nebo máš prostě raději trochu pohodlnější botu, tak je model VJ MAXx ideální volbou.

VJ MAXX – Běžěcké boty do terénu

‌Mohu v nich běhat i po silnici?

Pokud se jedná jen o přebíhání přes silnici, nebo jen o část trati po silnici, potom ano. Pokud se jedná o vyloženě silniční běh, tak boty nedoporučujeme. Boty VJ Shoes jsou zaměřeny na trail, takže pokud plánuješ běhat pouze po silnici, tak pro tebe bude lepší koupit vyloženě silniční boty. Další věcí je to, že materiál podrážky má skvělé vlastnosti na kluzkém povrchu, ale je to vykoupeno tím, že při častém běhání po asfaltu podrážku rychleji opotřebíte.

Existují i dámské modely VJ MAXx?

Ano, VJ MAXx, stejně jako většina ostatních modelů bot VJ Shoes, je unisex. Stačí zvolit správnou velikost a můžeš v nich běhat. V Americe v nich například běhají Nicole Mericle a Lindsay Webster, několikanásobné mistryně světa.

Na jaké tréninky používáš botu MAXX?

Používám je na krátké i dlouhé tréninky v terénu. Velmi oceňuji jejich kvality při tréninku na kamenitém terénu ve Vysokých Tatrách nebo na mokrých trailových stezkách. Používám je také na rychlostní tréninky, kde mě parádně podrží a mám v nich maximální jistotu. Je to univerzální bota do terénu a dá se použít opravdu téměř na všechno.

VJ MAXX – Jedinečná obuv do každého terénu

Jak dlouho model MAXX vydrží?

Záleží od počtu naběhaných kilometrů a správné údržbě. Poslední model mi vydržel lehce přes 1500 km naběhaných kilomtetrů, což je v porovnání s konkurencí velmi nadstandardní. Jsou velmi odolné i v náročném kamenitém terénu a vydrží opravdu velmi dlouho. Svršek z kevlaru a nylonu je extrémně odolný.

Opravdu se nesmekají ani na mokrých kamenech?

Ne, opravdu se nesmekají. Upřímně i my jsme byli ze začátku nedůvěřiví, to se ale změnilo během několika závodů v dešti. Opravdu drží parádně na každém mokrém povrchu. Mokré kameny, mokré dřevo, rosa nebo cokoliv jiného. Nesmekají se a poskytují ti jistotu při rychlém běhu. Jediný povrch, který VJ MAXx může dělat problém je led a hluboké bahno, jelikož mají menší vzorek než jiné modely. Vyloženě na hluboký bahnitý terén doporučujeme zvolit VJ IROCK 3 nebo VJ XTRM2. A na led doporučujeme zvolit hrotové boty VJ ICEHERO MEN nebo VJ ICEHERO WOMEN.

A co při běhu řekou? Nezůstává v nich voda?

Žádná nadbytečná voda v nich nezůstává. Jsou speciálně navrženy tak, aby se všechna voda z boty dostala ven. Díky tomu si udržují svoji lehkost i při běhu řekou nebo při běhu v dešti.

Jak dlouhé vzdálenosti jsou ideální běhat ve VJ MAXx?

VJ MAXx je možné používat na všechny vzdálenosti. Od sprintů až po ultra běhy.

Mohu boty VJ MAXx používat i na klasickou turistiku v horách?

Ano, VJ MAXx výborně poslouží jako turistické boty. Jejich kvality jsem ocenil zejména ve Vysokých Tatrách, kde je velmi kamenitý a místy kluzký terén. Boty byly pohodlné, nesmekaly se, neměl jsem otlačené paty, nebolely mě chodidla a ani přechod řekou mi nedělal problémy. Z našich modelů lze na turistiku ještě použít VJ ULTRA. Ostatní modely jsou zaměřeny spíše na závody.

Do jakého terénu bys tento model doporučil? Můžu v nich opravdu běhat v každém terénu?

Ano, můžeš v nich běhat téměř v každém terénu. Pouze na ledu nebudou mít kvalitní grip, stejně jako každá jiná bezhřebová bota. Pokud hledáte něco na led, doporučujeme se podívat na naši nabídku trailové obuvi s hřeby pro muže nebo naší nabídku trailové obuvi s hřeby pro ženy. Boty mají v podrážce integrovaný RockPlate, který slouží k tomu, že při došlapu na ostré kameny necítíte nepříjemný pocit a bolest. V botě, která má RockPlate, nemusíte mít strach z toho na co došlápnete. V horách a na kamenitém terénu to ocením zejména při seběhu, kde můžete běžet na sto procent. Já osobně jsem si boty oblíbil zejména proto, že po problémech s kotníkem mi vadilo běhat v terénu, kde jsem měl kotník nestabilní. V MAXx se tento problém hodně odboural. Bota krásně sedí na noze a mám v ní neskutečnou jistotu.VJ MAXX – Nejlepší běžecké závodní boty do terénu a do bahnitých podmínek

Co klasický trailový závod? Mohu v nich běhat klasické závody bez překážek? Nebo je bota zaměřena spíše na Spartan Race a OCR?

Jako drtivá většina bot VJ, jsou i VJ MAXx zaměřeny na všechny typy závodů v terénu. Od extrémních překážkových závodů OCR jako je Spartan race, přes klasické trailové závody, orientační běhy, až po skyrunning či swimrun. Lze je použít opravdu na všechny běhy v terénu nebo turistiku.

Jaké jsou nevýhody VJ MAXx?

Nevýhodou VJ MAXx je první pocit. Pokud jsi je nikdy předtím neměl na noze, může se stát, že ti ze začátku budou lehce nepohodlné (je to různé, někdo má první pocit takový, že nic lepšího na noze neměl, někdo je naopak rozpačitý). To se ale během pár běhů změní a perfektně se vytvarují na tvoji nohu. U prvních běhů doporučujeme zvolit kratší vzdálenosti a klidně proběhnou vodou, aby se maximálně přizpůsobily tvým nohám. Co se týká šířky bot, tak ze začátku mi přišlo, že mě lehce stahují v oblasti nártu, ale prsty jsem měl do šířky krásně volné. Po dvou bězích boty do šířky lehce povolily a sedí mi perfektně. (Nohu mám spíše širší)

CHCI SI KOUPIT VJ MAXX

Máte jiné otázky? Neváhejte nás kontaktovat! Rádi Vám všechny otázky zodpovíme!

Kontaktovat nás můžete skrze:

Email: info@vjshoes.cz
Messenger: m.me/vjczsk
Instagram: vjczsk
WhatsApp/Telefon Pavel: +420 739 783 901
WhatsApp/Telefon Richard: +420 723 779 228
Kontaktní formulář

Zpět do obchodu